ROZBUDOWA PARKU MASZYNOWEGO
5 lutego 2024

Z ogromną przyjemnością informujemy, że w ostatnim czasie, park maszynowy naszej firmy został wzmocniony o dwa roboty spawalnicze FANUC  dostarczone przez firmę KEMPPI, co w dużym stopniu pozwoliło zautomatyzować proces spawalniczy a także sprawić, że stał się jeszcze bardziej wydajny.

„Nieustanny rozwój, inwestowanie w nowoczesne technologie, to zawsze było dla mnie istotne. Bez inwestycji nie ma rozwoju. Tylko nowoczesna firma jest w stanie być konkurencyjną na rynku w obecnych czasach” – mówi Andrzej Rutkowski, Właściciel firmy ATUT.

Dzięki projektowi dofinansowania ze środków budżetu Państwa w ramach programu
„Robogrant” – pomoc na rozwój polskiej branży meblarskiej sfinansowanemu , firma wykonała znaczący krok w kierunku robotyzacji procesu spawania. U podstaw zmiany leży konieczność reagowania na szybkie przeobrażenia w branżyi przeorganizowanie środowiska produkcji zgodnie z zasadą Smart Factory (SF), dzięki zastosowaniu najbardziej technologicznie zaawansowanych technik wytwórczych spajających w systemy wytwórcze: automatykę procesu produkcji, cybernetykę, sprawne zarządzania danymi. Planowane do wdrożenia środowisko produkcyjne zapewni uzyskanie przewag konkurencyjnych. na płaszczyznach: przewagi cenowej, terminowości dostaw oraz możliwości indywidualizacji oferowanych produktów. Nabycie kompletnego innowacyjnego robota przemysłowego w postaci dwóch zautomatyzowanych robotów spawalniczych do elementów metalowych, to nowy wymiar produktywności, bezpieczeństwa procesu i elastyczności oraz prowadzenie procesów wytwarzania przy niewielkim udziale pracowników.