NIEUSTANNY
ROZWÓJ

Aktualne trendy w wyposażeniu lokali handlowych wymuszają na producentach zastosowanie szerokiej gamy materiałów produkcyjnych, których bazą jest metal uszlachetniony a powłoką najczęściej farba proszkowa lub stal kwasoodporna, a także cały przekrój materiałów drewnopochodnych i drewna oraz szkło i pleksa. Blacha, która na hale produkcyjne trafia w postaci arkuszy jest doprowadzana do odpowiedniego rozmiaru i kształtu za pomocą tradycyjnego rozcinania na gilotynach, wykrawarkach rewolwerowych lub w sposób bardziej nowoczesny i zdecydowanie bardziej mobilny, czyli za pomocą wycinania laserowego.Tak przygotowane elementy poddawane są obróbce plastycznej na prasach, prasach krawędziowych sterowanych numerycznie, lub na centrum gnącym. Doprowadzone do odpowiedniego gabarytu i kształtu elementy metalowe, które tego wymagają trafiają na spawalnie. Bardzo ważną kwestią jest możliwość obróbki rur i profili. Do tego celu używamy linii do perforacji profilu oraz lasera 3D. Wykończenie powierzchni elementów metalowych odbywa się metodą malowania proszkowego co zabezpiecza powierzchnię metalu a dodatkowo daje zamierzony efekt estetyczny.

Obróbka całej gamy materiałów drewnopochodnych i samego drewna litego zazwyczaj bukowego odbywa się na naszej stolarni, gdzie proces produkcji zaczyna się od rozkroju płyt na pilarkach panelowych i późniejszym ich kształtowaniu za pomocą kilku centr obróbczych. Dzięki takiej metodzie elementy są powtarzalne a ich kształt dowolnie nadaje konstruktor w chwili projektowania. Elementy z drewna litego i płyt MDF w postaci listew, profilowane są na strugarkach czterostronnych i mogą być później uszlachetnione przez ich lakierowanie bądź opłaszczowywanie okleinami naturalnymi lub foliami. Bardzo ważnym rozwiązaniem technologicznym, które wykorzystujemy jest uszlachetnienie elementów płytowych warstwą laminatu HPL metodą jego postformingowania. Laminaty takie w sposób zdecydowany przedłużają żywotność wykonanych elementów ze względu na swoją bardzo dużą odporność na ścieranie, a ich bogata oferta pozwala uzyskać zamierzony efekt wizualny.

NAJNOWSZE
TECHNOLOGIE

Aby dopełnić całości w procesie produkcji wyposażenia lokalu handlowego stosujemy elementy szklane w postaci szyb ze szkła hartowanego. Przykładamy ogromną wagę do tego, aby część ekspozycyjna każdego mebla sklepowego była estetyczna a zarazem bezpieczna. We wszystkich naszych produktach krawędzie szkła są szlifowane i kształtowane krawędziarkach do przeznaczonych do obróbki szkła. Opisane możliwości technologiczne w tak z natury różnorodnych branżach wyróżniają nas z pośród innych producentów, którzy z reguły skupiają się na metalu albo na elementach drewnopodobnych. Połączenie tych dwóch pochodnych daje nam zdecydowaną przewagę zwłaszcza w czasach, gdzie mebel w sklepie nie tylko jest półką, na której stoi towar, ale ma stanowić estetyczną przestrzeń do jego ekspozycji, a także przestrzeń, która zachęca klienta sklepu do zakupów umilając w sposób zaplanowany jego pobyt w takim lokalu.