AUTENTYCZNE ROZMOWY W E-TRANSICIE, ODCINEK 3
2 listopada 2023

„AutentycznE rozmowy w E-transicie” to nowy projekt wideo Ford Polska. Program prowadzi Beata Sadowska, która do ciekawych i inspirujących rozmów zaprasza ludzi żyjących w zgodzie ze swoimi marzeniami.

W najnowszym odcinku gościem w programie „AutentycznE rozmowy w E-Transicie” jest Beata Pawlikowska, kobieta o wielu wcieleniach i pasjach. Jest pisarką, podróżniczką, dziennikarką i autorką ponad stu książek motywacyjnych, podróżniczych, kulinarnych i językowych. Najbardziej lubi podróżować samotnie, przecierać nowe szlaki i odkrywać nieznane miejsca.

W 1993 roku została pierwszą Europejką (a być może pierwszą kobietą na świecie), która przeszła pieszo przez dżunglę Darién między Panamą a Kolumbią. W 2013 roku podczas samotnej wyprawy, korzystając wyłącznie z lokalnych środków transportu (takich jak indiańskie czółno, motorówka wojskowa, łodzie i statki) , przemierzyła działy wodne od Orinoko do Amazonki przez Rio Negro w Ameryce Południowej. W 2005 roku Beata była członkiem wyprawy, która zdobyła 6120-metrowy szczyt Lobuche East w Himalajach.

Podczas wywiadu opowiedziała między innymi o tym czy warto mieć całkowitą kontrole nad swoim życiem i w jaki sposób można dążyć małymi krokami do osiągnięcia celu, a także jak przy pomocy pudełek po zapałkach można nauczyć się języka angielskiego.

– W życiu trzeba się puścić i to nie raz. Chodzi o to, żeby nie przywiązywać się nadmiernie do swoich planów. Oczywiście warto mieć plany, mieć marzenia, warto zastanawiać się nad tym czy mogę zmienić coś na lepsze w moim życiu. Ale chodzi o to, żeby nie przywiązywać się do tych planów i nie żądać kategorycznie, że dokładnie tak i tak muszą się one wydarzyć – powiedziała Beata Pawlikowska podczas rozmowy.

Miło nam poinformować, że ATUT odpowiadał, za projekt oraz kompleksową zabudowę mobilnego studia, które powstało na platformie Forda E-Transita.