Projekty nietuzinkowe i łamiące schematy – takie są meble z naszej oferty dedykowane piekarniom i cukierniom
26 kwietnia 2021

ATUT od wielu lat łączony jest z wyjątkową estetyką i precyzją. Firma doceniana jest zarówno na polskim, jak i na europejskim rynku wyposażenia lokali handlowych. Używając wysokiej klasy materiałów począwszy od konstrukcji metalowych, drewna, płyty meblowej na szkle kończąc firma uzyskała efekt, który jest doceniany przez wszystkich odbiorców. Zespół doświadczonych projektantów realizuje projekty w sposób kompleksowy – od pierwszej koncepcji wizualnej aż do najmniejszego szczegółu technicznego. 

Projekty powstające w naszej firmie to zasługa naszego zespołu, który doskonale się rozumie i potrafi ze sobą współpracować. Myślę, tu nie tylko o projektantach, ale o całej załodze – technologach, pracownikach produkcyjnych czy montażystach, którzy dopracowują finalny efekt zanim zostanie on zaprezentowany klientowi. Naszą rolą jest wyznaczanie trendów. Trendów we wzornictwie, stylistyce, stosowaniu materiałów, ergonomii i funkcjonalności. Projektant powinien na podstawie obserwacji, rozmów z klientami i użytkownikami znajdować wypadkową między gustem inwestora a funkcjonalnością w użytkowaniu oraz stylistyką danego produktu. Dla naszego zespołu nie istnieją, trudności czy problemy konstrukcyjne, które byłyby nie do rozwiązania. Każdy nawet najbardziej złożony problem konstrukcyjny da się rozwiązać. Wymaga to jedynie kreatywnego spojrzenia, determinacji oraz wiedzy. Projektując nasze meble często stosujemy materiały czy komponenty, których przeznaczenie jest inne niż tradycyjne. Elastyczne dostosowanie możliwości produkcyjnych, pozwala nam osiągnąć niecodzienne efekty końcowe. ATUT nieustannie rozwija swój park maszynowy. Stosowanie centr obróbczych, laserów i obrabiarek CNC daje niemalże nieograniczone możliwości produkcyjne. Kształty, formy i fantazyjne bryły mebli stały się codziennością stosowaną w projektach pozwalającą realizować unikalne kompozycje. Dzięki wydajności nowoczesnych maszyn, które stosujemy płynnie możemy zwiększać nasze moce produkcyjne. Już dziś w obrębie naszej firmy obrabianych jest wiele materiałów.
W sposób subtelny i świadomy łączymy stal, drewno, materiały drewnopodobne oraz tworzywa sztuczne. Wszystkie komponenty pozyskujemy we własnym zakresie uzyskując łatwość ich stosowania w jednym wyrobie. Daje nam to przewagę na rynku oraz pozwala zadowolić najbardziej wymagających klientów – mówi Piotr Rutkowski, Główny Konstruktor w Atut Meble.

Na uwagę zasługują między innymi materiały stosowane do produkcji mebli, które posiadają certyfikaty do bezpośredniego kontaktu z żywnością i są w pełni zgodne z regulacjami Unii Europejskiej. ATUT Meble jest producentem bardzo mocno kojarzonym zarówno w Polsce jak i poza jej granicami z rozwiązaniami przeznaczonymi dla działów piekarniczych oraz cukierniczych.

Obok standardowych mebli sklepowych produkowanych w naszej firmie, chcemy wypełnić niszę stoisk branżowych – piekarniczych, cukierniczych, warzywniczych czy alkoholowych.
Meble na tych działach nadają indywidualny, designerski i niecodzienny charakter całej inwestycji. Najczęściej od tych działów inwestor rozpoczyna rozmowę o całości projektu.
Fakt ten świadczy o dużej świadomości klientów oraz o tym jak ważną rolę odgrywa wystrój i wyposażenie tych działów. Zasada ta znajduje zastosowanie zarówno w wyodrębnionych przestrzeniach w sklepach wielkopowierzchniowych jak również w małych indywidualnych lokalach. Różnicę najczęściej stanowi tylko konieczność stosowania się do odpowiednich wytycznych związanych ze sposobem obsługi klienta – czy towar jest podawany przez obsługę, czy jest to sprzedaż samoobsługowa. Projektując meble, a szczególnie meble piekarnicze i cukiernicze na pierwszym miejscu stawiamy na prezentację produktu, który jest na nich wyeksponowany. Dbamy o jego odpowiednią ekspozycję, prezencję i widoczność, ale nie zapominamy o jego najbliższym otoczeniu, czyli meblu. Jesteśmy pionierami w stosowaniu autorskich systemów wolno opadających klapek wykonanych ze szkła lub tworzywa stosowanego w regałach i wyspach piekarniczych przeznaczonych do samoobsługi. Mebel nie może zakłócać odbioru produktu i dominować nad produktem, ale nie może być również pozbawiony pewnych detali i szczegółów wpisujących się w panujące trendy i stylistykę całego projektu. Na rynku pojawia się coraz więcej małych lokali piekarniczo – cukierniczych. Właściciele piekarni otwierają sieci własnych marek, które są przemyślane, spójne i zaprojektowane w najdrobniejszych detalach. Cała identyfikacja wizualna, przez meble, wyposażenie i produkt są zgodne z przyjętą przez klienta koncepcją. Do takiej koncepcji często dostosowujemy swoje standardowe produkty uzyskując spersonalizowane wyroby pod konkretnego odbiorcę. Na takich działaniach bardzo mocno się skupiamy, służymy doświadczeniem i pomocą. Jednocześnie jesteśmy świadomi, że coraz mocniej w naszej branży będą rozwijać się nowe technologie sprzedaży i obsługi minimalizujące kontakt klienta z towarem, zwiększające komfort i bezpieczeństwo – dodaje Piotr Rutkowski.

W ofercie firma ATUT posiada wiele produktów przeznaczonych do sprzedaży pieczywa i wyrobów cukierniczych. Począwszy od półek, które można w łatwy sposób stosować również do systemów innych producentów mebli sklepowych poprzez całościowe kompletne regały czy witryny. Wśród najbardziej popularnych pozycji są jednak takie produkty, które z największą dbałością pozwalają prezentować sprzedawane artykuły.

Zobacz więcej: 

👉www.wiadomoscihandlowe.pl/artykul/projekty-nietuzinkowe-i-lamiace-schematy-takie-sa-meble-z-oferty-atut-meble-dedykowane-piekarniom-i-cukierniom