DLA HANDLU: Atut na targach Euro Shop & Expo Sweet
23 marca 2023

Rok 2023 to dla firmy ATUT konsekwentne dążenie do wyznaczanych celów stawianych przez ostatnie lata. Pojawienie się na przestrzeni ostatnich miesięcy starannie wyselekcjonowanych produktów w ramach kampanii „produkt miesiąca”, która co miesiąc daje możliwość zakupu klientom nowości produktowej w atrakcyjnej cenie oraz udział w targach Euro Shop 2023 to niewątpliwie duży progres w kontekście pozyskania nowego klienta zarówno na rynku lokalnym jak i globalnym.

Targi Euro Shop to największe wydarzenie branży handlowej organizowane co trzy lata w Düsseldorfie. Impreza o długoletniej tradycji przyciąga największych z całego świata. Podczas tego wydarzenia prezentowane są najnowsze trendy, meble, sprzęt i rozwiązania technologiczne dla branży retail. W dniach od 26 lutego do 2 marca targi odwiedziło ponad 80 tysięcy osób.

Kiedy 6 miesięcy temu, rozpoczęliśmy rozmowy z Tomaszem Frej, właścicielem firmy FREI dotyczące naszego udziału w targach Euro Shop – nie było nad czym się zastanawiać. Decyzja była oczywista – ATUT, powinien po praz pierwszy pojawić się w Dusseldorfie ze swoimi produktami – mówi Andrzej Rutkowski, właściciel ATUT MEBLE.  

Przez stoisko partnerskie FREI & ATUT zaprojektowane przez duet architektów Michała Nowackiego i Pawła Szewczyka ze studia projektowego RYSUJEMY w ciągu pięciu dni targowych przewinęło się ponad 3 tysiące osób. Nasz partner firma FREI – której oświetlenie od kilku miesięcy jest również dostępne dla klientów zamawiających nasze produkty – pokazała dedykowane oświetlenie piekarnictwu, a także swoje bestsellery, które coraz chętniej są wybierane przez klienta końcowego zarówno w Polsce jak i Europie. ATUT zaprezentował koncept loftowej piekarni uzupełnionej o nowoczesne witryny cukiernicze oraz o kącik kawowy, w którym odwiedzający mogli skosztować rzemieślniczej kawy.

 – Cieszymy się, że rynek pozytywnie i tak szybko zweryfikował naszą ofertę handlową. To pokazuje, że dobra jakość, dbałość o szczegóły i solidne wykończenie to kwestie uniwersalne. Właśnie na te elementy zwracają uwagę klienci z Europy, Ameryki, Bliskiego Wschodu czy Azji. Utwierdza to nas w przekonaniu, że obraliśmy słuszną drogę stawiając na jakość w procesie produkcji mebli sklepowych – dodaje Rutkowski.

Ostatni miesiąc to nie tylko Euro Shop , to także warszawskie targi Expo Sweet – event o bardzo długiej tradycji. Dzięki współpracy z firmą Hub-Design, również w stolicy można było zobaczyć nasze produkty.

 – Ekspozycja, którą przedstawiliśmy wzbudziła duże zainteresowanie wśród naszych obecnych klientów i zachęciła do rozpoczęcia współpracy nowych. Jako studio  projektowo-wykonawcze przedstawiliśmy cała gamę naszych usług. Na wystawie zaprezentowaliśmy premierowy model regału piekarniczo-cukierniczego z ruchomym rusztem współtworzony z Atut Meble – wspomina Szymon Sieracki.

Koncept HUB-Design prezentował dwa odmienne nurty w designie. W opinii wielu z 20 tys. odwiedzających osób trudem był wybór tylko jednego z nich. Na ekspozycji można było także zapoznać się z dotychczasowymi, kompleksowymi realizacjami, jak i poznać obecną ofertę i nadchodzące trendy projektowe w sektorze usługowo-handlowym. To właśnie HUB-design stworzy „Przestrzeń dla Twojego sukcesu!”.

Zobacz także artykuł na portalu DlaHandlu.pl