Remodeling - szansą na przyciągnięcie klienta do małych i średnich placówek handlowych
22 marca 2021

W przestrzeni publicznej coraz częściej pojawiają się informacje dotyczące słabej kondycji niezależnych sklepów, zarówno tych mniejszych jak i tych większych. Czynników sprzyjających takiej sytuacji jest kilka.
W pierwszej kolejności należy wskazać konkurencję ze strony dużych sieci wielkopowierzchniowych, brak wprowadzania zmian związanych z podnoszeniem standardu placówki handlowej oraz trwającą od ponad roku pandemię COVID-19. Co zatem należy zrobić, aby małe biznesy pozostały atrakcyjne dla klientów?

ATUT Meble jako firma działająca nieprzerwanie od prawie 30 lat, oprócz kompleksowego wyposażania sklepów, piekarni oraz cukierni postawiła także na remodeling. Niejednokrotnie mali oraz średni przedsiębiorcy są przekonani, że modernizacja sklepu pociągnie za sobą znaczące nakłady finansowe, co niekoniecznie jest zgodnie z prawdą.  Już najmniejsze zmiany wprowadzone w wygląd sklepu podniosą rentowność biznesu. Czasem działania takie jak rozsądne przeprojektowanie powierzchni handlowej, dodanie kilku regałów oraz uporządkowanie miejsc promocyjnych pozwolą nam w krótkim czasie podnieść obroty i zwiększyć koszyk konsumenta – mówi Konrad Rutkowski, Manager w Atut Meble.