trzy dekady innowacji!
24 maja 2021

Od prawie 30 lat firma Atut Meble umacnia swoją pozycję na rynku mebli sklepowych. Staranny dobór materiałów, jakość, gwarancja szybkiej obsługi oraz terminowa realizacja zamówień to tylko część zalet, które doceniają klienci w dobie galopujących cen półproduktów. Wśród licznych innowacyjnych rozwiązań wprowadzonych przez Atut Meble na szczególną uwagę zasługuje możliwości pokrywania mebli proszkowymi farbami antybakteryjnymi, czy zabezpieczenie ich poprzez użycie folii bakterio oraz wirusobójczej.

– Na przestrzeni wielu lat z przyjemnością obserwujemy i aktywnie uczestniczymy w wizualnej transformacji sklepów sektora spożywczego. Dzięki wysokiej świadomości klientów
i kreatywnemu podejściu projektantów, powstają realizacje nowoczesne, spójne stylistycznie i nieszablonowe. Dla naszego zespołu oznacza to wdrażanie nowych trendów, a co za tym idzie ciągłe poszukiwania nietuzinkowych materiałów. -mówi Monika Wlazło, Architekt Atut Meble.

ATUT bazując na wieloletnim doświadczeniu w obróbce między innymi metalu, płyt meblowych, szkła, drewna, indywidualnie dla każdego projektu dobiera materiały, biorąc pod uwagę walory konstrukcyjne, wytrzymałościowe i estetyczne. W chwili obecnej na rynku wciąż dominują rozwiązania „loftowe”. Dla wnętrz o surowym industrialnym charakterze Atut Meble we współpracy z projektantami, tworzy meble bazujące na konstrukcjach stalowych uzupełniając je o detale z naturalnego drewna, sklejki, szkła czy mniej znanych materiałów, jak forniry kamienne. Jednocześnie stawiając na nowoczesność rozwiązań przy użyciu klasycznycznych i eleganckich materiałów, wprowadzane są do projektów dekory nawiązujące do kamieni dekoracyjnych, stylizowanego drewna czy metali kolorowych, takich jak złoto, miedź czy mosiądz.

– Zastosowanie odpowiednio dobranych materiałów, kolorystyki, oświetlenia ma duży wpływ na realizacje remodelingowe, co najlepiej potwierdzają tak popularne obecnie zdjęcia „przed” i „po”. Wykończeniem i opracowanym indywidualnie dla każdej lokalizacji detalom uzyskujemy stylistykę zgodną z obecnymi trendami, oczekiwaniami klienta i wykorzystującą istniejący potencjał sklepu. Jako zespół projektowo – konstrukcyjny przy doborze materiałów nie skupiamy się wyłącznie na aspektach wizualnych i wytrzymałościowych. Dzięki wykorzystaniu materiałów i lakierów certyfikowanych do bezpośredniego kontaktu z żywnością, antybakteryjnych czy wirusobójczych mamy pewność, że w wyniku długiego procesu projektowego powstaje produkt nie tylko atrakcyjny wizualnie trwały, ale również bezpieczny w użytkowaniu – dodaje Monika Wlazło.